Zloženie

 

Základné zloženie

 Bambusový “ocot” - Pri karbonizácii bambusu (zuholnení pri nízkych teplotách)  sa uvolnuje veľké množstvo vody, ktoré so sebou odnáša všetky dôležité látky obsiahnuté v dreve. Zachycovaním a následným zpracovaním tohto dymu, je získavaná látka s unikátnymi vlastnosťami. Pretože obsahuje predevšetkým kyslejšie zložky, býva nazývaná octom.  Ďalšou filtráciou, dehydratáciou a čistením vzniká extrakt z bambusového octa, ktorý je súčasťou  náplastí SBS FORZA DETOX. Blahodárne účinky tohto extraktu využívali celé stáročia lékári a liečitelia v celej Asii. Už vtedy sa vedelo, že bambusový ocot dokáže z tela odstrániť škodliviny a vrátiť pacientovi rovnováhu nie len telesnú, ale tiež duševnú. Ako stáročia plynuli, tak sa význam tejto fantastickej  ingrediencie neprestajne zvyšuje, pretože toxíinov a škodlivých látok v našom okolí a v strave pribýva neúnosným zpôsobom.

Turmalín - je nádherný polodrahokam zložený z veľkého množstva minerálov. Je v prírode unikátny svojou schopnosťou produkovať infračervené žiárenie a zároveň negativne ionty.   Vďaka veľmi jemnej konzistencii turmalínovho prášku, je zaručené optimálne vyžarovanie oboch týchto dôležitých zložiek. Turmalín je jeden z nejsilnejších prírodných zdrojov FIR žiarení. Toto dlhovlnné infračervené žiárenie (Far Infra Red) preniká hlboko do pokožky a celý proces  detoxikácie tak usnadnuje a zintenzivnuje. Vďaka uvolňovaní tohto terapeutického tepla sa tak môžete zbaviť  aj problémov zo “studenými chodidlami” apod.

Koptis čínsky - najznámejší protizánetlivo pôsobiaca bylina v čínskom lékopisu lekárstve. Pomáha pri liečbe artritýdy a má prírodné antibiotické účinky.

Chitosan je účinný derivát chitinu - nevstrebateľného polysacharidu s kladným nábojom, ktorý je príčinou jeho silnej  vazobnej vlastnosti. Predevšetkým pre tento atribút sa produkt využíva v medicíne rovnako ako v potravinárstve či kosmetike. Získava sa zo schránok korýšov a v našich náplastiach hrajú dôležitú rolu. Chitosan a Dextrin doslova uzamknú toxíny vo svojej polysacharidovej struktúre a zabraňuje im opätovnému vstrebávaní do našho tela (viz. príklad s cesnakom)

Kyselina askrobová - Vitamin C -  náplasť nepôsobí ako zdroj vitamínu C pre naše telo. Kyselina askorbová sa ale významne podiela na procese detoxifikácie ako silný antioxidant. 

Magnólie  - pôsobí pozitivne pri stavoch miernej  úzkosti, nervozity, rozladenosti, alebo smútku. Ďalej posiluje prirodzený a zdravý spánok. Pôsobý protistresovo, protizánetlivo, protialergicky, pri svalovom vypätí, pri menstruačných bolestiach.

Výťažok z Rebarbory - účinne ničí škodlivé mikroorganismy, prospieva krevnému obehu, je močopudný. Účinne pomáha pri ochablosti čriev a zápche, zbavuje telo škodlivín, posilňuje svaly, kosti, nervy, pokožku a vlasy, aktivuje energiu buniek a je dobrým pomocníkom pri boji s nadváhou, pretože na seba viaže tukové bunky.

Rostlinné vlákna  pre lepšie rozloženie sypkých súčastí v náplasti.