Ako aplikovať

 

APLIKÁCIA  OBKLADOV  PODĽA  SYMPTÓMOV

Zoznámte sa prosím dôkladne, s možnostmi, ako obklad aplikovať, aby ich  pôsobenie bolo čo najefektívnejšie. Následujúce stránky sú zostavené zo skúseností nie len klientov, ale aj lékárov, ktorí sa s blahodárnými vplivy obkladov  SBS FORZA DETOX zoznámili a bežne ich pacientom doporučujú.

POZOR!!!  Pri aplikácii obkladov SBS FORZA DETOX sa dôrazne doporučuje zvýšiť príjem tekutín – denne na minimálne 2 -  2,5 litrov, pretože to výrazne napomôžu vylučovánie toxínov  z tela.

 

Upozornenie:

SBS FORZA DETOX nepatrí na: jazvy, otvorené rany, intimné partie, popálená, podráždená miesta, na miesta s ekzémy, vyrážkami apod.  SBS FORZA náplasti sú určené výhradne k vonkajšemu použitiu.

 Problémy so slinivkou brušnou

Problém s obličkami

Bolesť očí

Problém s pečeňou

Bolesť kolena alebo lakťa

Bolesť v oblasti krížov

Bolesť v krku, alebo ramena

Bolesť v krku

Zlá funkcia obličiek

Bolesť lopatiek

Časté močenie

Bolesť očí

Podváha, alebo nadváha

Bolesť v prednej časti bedier

Tráviací trakt

Bolesť uší

Usínanie a pocit chladu

Bolesť chrbta

Bolesť v zadnej časti bedier

 

PRÍZNAKY  VYSKYTUJÚCE  SA  V  SÚVISLOSTI  S POUŽITÍM  OBKLADOV

Detoxikačný efekt obkladov SBS FORZA DETOX je viditeľný po niekolkých hodinách správného použitia. Je možné pozorovať zmenu jeho bielej farby na rôzne odtiene hnedej - hnedočervenej farby. Niekedy skoro až do čierna. To naprosto jasne dokazuje odliv toxínov z jednotlivých orgánov organismu, pretože samotná voda podobné zfarbenie nevyvolá.

V počiatočnej fáze užívánia obkladov je možné zaregistrovať ľehké svalové napätie, mravenčenie, zrýchlenie krevného obehu, pocit horúcich nôh. Často na  2 – 4 deň dochádza k intenzívnemu poteniu a k nepríjemnému zápachu potu. Sú to normálne dôkazy účinného pôsobenia obkladov SBS FORZA DETOX, takže nie je nutné sa znepokojovať. Keď vyše popisaný efekt nastane, je to signál, že započalo intenzivne “čistenie” organismu. Ďalšie užívanie obkladov  (tretí  až siedmy deň) zpôsobí, že spánok je efektývnejší, po prebudení sa budete cítit svieží a plní energie.

Doporučuje sa obklady SBS FORZA DETOX používať až do chvíle, kedy  postupne zmizí znečištenie obkladov, výrazná “vôňa” a prílišná vlhkosť. Dĺžka  užívania zpravidla závisí na stavu organismu pred aplikáciou obkladov, hlavne s ohladem na životosprávu, vek, uživaných liekoch apod. Je jasné, že  existuje riziko opätovného znečistenia organismu väčšinov vinou nesprávnych stravovacích návykov a stereotypov, mal by sa obklad SBS FORZA DETOX používať priebežne ďalej, ale s menšou frekvenciou. Tento proces má za úlohu udržať hygiénu vnútorného prostredia organismu.

Na základe zkúseností, doporučujeme aplikovať obklady takto:

1. Prvá krabica – jeden obklad na každú nohu po dobu 7 dní, potom  2  dni pauza

2. Druhá krabica – po jednom obkladu na každú nohu každý druhý deň a 2 dni pauza

3. Tretia krabica – po jednom obkladu na každú nohu každý 3 deň a 3 dni pauza

4. Ďalšie krabice – pre podporný efekt, po jednom obkladu na každú nohu každých 7 – 14 dní

 

PÔSOBENIE OBKLADOV

Najlepším miestom pre umiestenie obkladov sú chodidlá nohov, protože sa tu sústreďuje (podľa klasickej čínskej medicíny) 61 (niekteré pramene uvádzajú až 64) z 360 akupunktúrných bodov rozmiestnených na Ludskom tele, hlavne na liniiach, ktoré sú nazývané meridiány. Toto exotické slovo popisuje energetické dráhy, po ktorých prúdí naše životná energia. Rôzne nauky ju nazývajú rozličnými menami (Tchi, Prána, ....). Disharmónia v tomto energetickom systéme je skoro hlavnou podmienkou pre vznik ako fyzických tak psychických chorôb.   

Použitie obkladov SBS FORZA DETOX na chodidlách stimuluje vnútrné orgány a vedie k dosiahnutiu efektu ako pri reflexačnej masáži.  SBS FORZA DETOX svojim fyzikálne (teplo)  prírodným (bylinky) pôsobením stimuluje vylučovanie toxínov  z organismu. Vďaka osmotickému pôsobeniu obkladov, sú ľahko transportované škodlivé látky z tela a “uzamknuté” v náplasti. V priebehu celého procesu sa tiež  uvolňuje množstvo priaznivo pôsobiacich aniontov, ktoré celý proces zintenzivňuje.

Aj keď sú obklady užívané už od počiatku rozvoja ľudskej  civilizácie, ďaleko skvôr sa objavily v ríši zvierat. Ich užívanie je možno zaznamenať u raněných, nebo chorých zvierat, ktorá sa kúpu v blate, aby takto odstránili z tela toxíny. Až neuveritelne často je sprievodným efektem takéhoto  správania úľava od bolesti. Vďaka pozorovániu bolo preukázané, že tieto obklady zvätšujú prietok krvy, uvolňujú napäté svaly a odplavujú toxíny z nemocného miesta.

Z vedeckého úhlu pohľedu je toto pôsobenie výsledkom rozdielov  osmotických tlakov, čili rozdielu koncentrácie substancie medzi priepustnou a polopriepustnou membránou bunky.  Toxíny v organismu vystupujú vo vätšej  koncentrácii ako v okolí, odkial teda plynie prirodzená predispozícia ľudského tela k ich eliminácii.  Jednou z dokonalých membrán, ktorá umožňujú vylučovanie  toxínov, je nejvätším orgánom v tele - naša koža.

SBS FORZA DETOX  sa primárne užívajú k zachytávaniu toxínov  vylučovaných z našho tela a podpore samotného procesu vylučovania. Podľa  mnohoročných zkúseností lekarov a liečitelov v juhovýchodnej Asii, ich je tiež možné použít k eliminácii zánětov, pomôcť od bolesti a podpore imunitného systému.